GPS MONITOROVANIE

GPS monitorovanie je pre každého a nie je vôbec drahé! Nezáleží či organizujete Majstrovstvá sveta, miestne preteky, alebo si chcete prejsť Cestu hrdinov SNP. Dokážete využiť našu technológiu pre zvýšenie kvality, alebo bezpečnosti vášho podujatia. GPS monitorovanie je výborné pre akékoľvek bežecké preteky, orientačné behy, cyklistiku, triatlony, vytrvalostné jazdectvo (endurance), dobrodružné preteky a individuálne projekty. Samotnú kapitolu tvoria nesúťažné použitia ako sú rôzne firemné podujatia, expedície alebo bezpečnostný manažment podujatí. Máte na mysli nejaké nové nezvyčajné využitie? Neváhajte sa nám ozvať, skúsime to spolu vyriešiť.

 

Ako to celé funguje? 

Prenajímate si od nás GPS zariadenie ktoré takmer v reálnom čase zobrazuje na online mape vašu polohu s veľmi vysokou presnosťou (2,5m). Buď iba ako bod, alebo aj s absolvovanou trasou. Ak máte vopred stanovenú trasu, môžete si ju tiež vopred zobraziť na mape ako čiaru a budete vidieť či ste sa od nej odchýlili. Keď skončíte môžete si z našej stránky stiahnuť GPX záznam. To najlepšie na záver. Svoj pohyb, alebo pohyb všetkých GPS zariadení si môžete v našom prehliadači spätne prehrávať a sledovať, ako sa vám, alebo vašim súperom darilo.

 

Spojili sme sa s jedným s lídrov v oblasti GPS monitorovania. Technologicky našu službu zabezpečuje trackcourse.com. Ten bol od roku 2014 súčasťou už viac ako 300 podujatí po celom svete. GPS monitorovanie našich podujatí môžete sledovať na našej stránke www.vysledkovyservis.sk kde vám vytvoríme vašu vlastnú stránku s jedinečným linkom.

Pre organizátorov/usporiadateľov
Asi najväčšie využitie GPS monitorovania majú organizátori z pohľadu prestíže ich podujatia a usporiadatelia z pohľadu realizácie a bezpečnosti. Majú stály prehľad o pretekoch a to im umožňuje robiť rýchle a správne rozhodnutia v mnohých oblastiach počas podujatia. Vždy poznajú presnú polohu každého pretekára, čo zvyšuje ich bezpečnosť. Taktiež môžu kedykoľvek skontrolovať či pretekár absolvoval určenú trať. Systém umožňuje vložiť do mapy okrem samotnej trasy aj ľubovoľné ikony bodov ako napr. kilometrovníky, alebo občerstvovacie stanice.
Usporiadatelia dokážu nasadiť GPS technológiu aj na nesúťažné zložky podujatia. Napr. ich dokážu umiestniť do vozidiel záchranárov, rozdať členom realizačného tímu a mať tak prehľad o tom, kde sa kto momentálne nachádza, resp. si spätne pozrieť kde sa pohyboval.
V spojení s čipovou časomierou ponúkame organizátorom úplne nové možnosti akú tu ešte neboli.

Pre divákov.
Keď sa používa live GPS prenos, môžu sledovať pretekárov z pohodlia domova od štartu až do cieľa. Pozícia každého pretekára je viditeľná v reálnom čase. Toto je veľká výhoda pri podujatiach kde je komplikované použitie TV prenosu, ako je ultra trail, orientačné športy, alebo horská cyklistika. V spojení časomierou sa jeho výhody ešte znásobia. V prehľadnej tabuľke diváci vidia medzičasy aj priebežné poradie podľa kategórií.

Pre účastníkov
Pre účastníkov (a ich trénerov) je GPS monitorovanie o analýze svojho výkonu po pretekoch. Priamo zo stránky si každý pretekár môže zdarma stiahnuť svoj GPX záznam. Je to aj o bezpečnosti. Ak sa pretekár počas pretekov napr. stratí, má so sebou mobilný telefón a nachádza sa v dosahu GSM signálu, dokáže si na mobile pozrieť svoju aktuálnu pozíciu s vyznačením správnej trasy pretekov.
K dispozícii máme príslušenstvo pre uchytenie zariadenia na rameno, na bicykel, alebo vodotesné obaly na šnúrku.

Pre partnerov
GPS monitorovanie je výborná platforma pre medializáciu partnerov podujatia. Pri sledovaní GPS prenosu majú diváci stály kontakt s logami partnerov.

SPOJENIE S ČASOMIEROU

Ak ste organizátor pretekov, GPS monitorovanie sa dá rozšíriť o časomieru a naplno tak využiť možnosti, ktoré nám ponúka špičkový časomeračský software. Dokážeme vyhodnocovať nielen jednotlivcov, ale aj tímy: Výsledky vieme spracovať na základe časov, alebo bodov. Môžeme jednoducho pridávať penalizácie, alebo rôzne kompenzácie. Preteky dokážeme vyhodnotiť jednotlivo, ako viacdňové, alebo aj ako celoročné série.

Priebežné výsledky jednotlivcov, alebo tímov sú k dispozícii v reálnom čase. Dajú sa filtrovať podľa vzdialeností, kategórií, alebo pohlavia. Už v priebehu podujatia môžu diváci sledovať nielen kde sa kto nachádza, ale aj ako sa mu darí v priebežnom poradí kategórie, alebo tímov. Všetky informácie sa zobrazujú na internete, alebo je možné ich zobrazovať na veľkoplošných obrazovkách na mieste podujatia.

Konečné výsledky budú tiež vyzerať naozaj profesionálne. Vo výsledkoch účastníci nájdu nielen svoje medzičasy na jednotlivých bodoch, ale aj svoje priemerné tempo, alebo rýchlosť. Dokonca aj medzi jednotlivými bodmi. Z výsledkovej listiny sa dajú výsledky zdieľať na FB, alebo tlačiť diplomy. Nie niekoľko dní po podujatí. Všetky tieto funkcie sú k dispozícii v reálnom čase.

Už na ďalší deň si vie každý účastník prezrieť svoje osobné video z dobehu do cieľa.

Výsledky a GPS záznam zostávajú natrvalo prístupné na našej stránke www.vysledkovyservis.sk

Je niekoľko spôsobov ako spájame GPS monitorovanie s časomierou.
A. Využívame našu špičkovú čipovú časomieru. Táto alternatíva je vhodná predovšetkým pre podujatia s hustými prechodmi kontrolnými bodmi a cieľom. Je veľmi presná.
B. Využívame našu manuálnu časomieru. Táto alternatíva je vhodná predovšetkým pre podujatia s riedkymi prechodmi kontrolnými bodmi a cieľom. Je presná a ekonomicky nenáročná. Výsledky na stránke sa v ničom nelíšia od výsledkov meraných čipovo.
C. Spájame výhody oboch systémov a využívame kombináciu čipovej a manuálnej časomiery. Manuálnu časomieru používame na kontrolné medzičasy a čipovú časomieru na kľúčové medzičasy a na cieľový čas.

Neviete ktorý spôsob je pre vaše podujatie ten správny? Ozvite sa nám, máme bohaté skúsenosti z podujatiami rôznych formátov. Poradíme vám.

Univerzálny webový prehliadač

Sledujte preteky naživo na akomkoľvek zariadení s internetom – bez potreby niečo ďalšie inštalovať.

Mapy na mieru

Ako podklad môžete použiť vlastnú mapu (orientačné športy), alebo Open Street Map (štandard, terén, alebo satelitná). Zobraziť na nej môžete vytýčenú trasu aj skutočne absolvovanú trasu. Na jednej mape môžete zobraziť aj viacero farebne odlíšených vytýčených trás napr. plávanie, bicykel, beh, alebo rôzne dĺžky. Do mapy je možné vložiť ľubovoľné ikony bodov ako napr. kilometrovníky, alebo občerstvovacie stanice.

Stiahnutie GPX

Okamžitý download GPX súboru so záznamom trasy každého účastníka po preteku.

Jednoduché správa podujatia

Založenie a nastavenie podujatia v systéme urobíme za Vás.

Vysoko výkonné servery

Prevádza beží v špičkovom dátovom centre pod stálym dohľadom profesionálov.

Skúsený tím

Plná profesionálna podpora nášho týmu počas všetkých fáz Vášho podujatia.

GPS zariadenie (tracker)

Malé, ľahké a odolné GPS zariadenia s vysokou kapacitou aku zabezpečia až 150 hodín monitorovania. Rozmery 68,5mm (v) x 38,5mm (š) x 23,5 (h), hmotnosť 60g.

Zabudovaná pamäť

Vďaka nej zariadenie ukladá GPS dáta aj v miestach bez pokrytia GSM. Nebude Vám chýbať ani jeden bod.

Spoľahlivá GNSS čipová sada

Podpora GPS a GLONASS v spojení s výbornou citlivosťou a rýchlim získaním prvej pozície. Presnosť (CEP) 2,5m.

Vodeodolnosť

Zariadenia sú vodeodolné na bežné použitie. Pre náročné použitie vo vode, sú k dispozícii špeciálne vodotesné obaly.

Možnosť prehrávania

Je k dispozícii už počas pretekov s možnosťou nastavenia rýchlosti prehrávania a tiež s funkciou simulovaného spoločného štartu pre podujatia s intervalovým štartom.