Medzinárodný beh na Veľkú Raču

 

Medzinárodný beh na Veľkú Raču 2022 - propozície

XXII. ročník

podujatie Slovenského pohára v behu do vrchu 2022

 

Termín a miesto konania, kontakt:

18. september 2022 (Nedeľa) o 10.00 hod., Oščadnica – Dedovka

Detský beh  - štart 10.15 hod.

behnaracu@gmail.com , 0903 624 496

Charakter trate:

beh do vrchu

Trať:

6,1 km,lesná cesta, 592 m prevýšenie

Štart:

o 10.00 hod. pri sedačkovej lanovke v Oščadnici - Dedovke /SR/, cieľ na vrchole Veľkej Rače (1236 m n. m.) na území Poľskej republiky.

Kategórie:

juniori, juniorky, (do 17 rokov)

muži:

od 18 do 39 rokov - A
od 40 do 49 rokov - B
od 50 do 59 rokov - C
nad 60 rokov – D,

ženy:

od 18 do 34 rokov - E
od 35 do 49 rokov - F
od 50 do 59 rokov - G
nad 60 rokov - H
absolútne poradie - muži a ženy

Detský beh:

1. predškoláci a škôlkari (môžu bežať v sprievode rodičov) –  dĺžka trate 150m.
2. žiaci ZŠ 1.-4. stupeň  –   dĺžka trate 300m.
3. žiaci ZŠ 5.- 9. stupeň –   dĺžka trate 500m.

Štartovné:

Pretekári majú možnosť sa registrovať online v predstihu za 12€, alebo na mieste v deň pretekov za 15€.

Úhrada online štartovného:
Štartovné môžete uhradiť viacerými spôsobmi. Všetky vám budú ponúknuté po vyplnení online prihlášky. Odporúčame zvoliť úhradu platobnou kartou. Je rýchla, bezpečná, výhodná pri platbe zo zahraničia a Vaše meno sa objaví v zozname prihlásených okamžite. Ak nevyužijete možnosť platby kartou, príde Vám email s inštrukciami k ostatným druhom platieb (ak email nenájdete, skontrolujte priečinok SPAM/REKLAMA). Neuhrádzajte prosím štartovné poštovou poukážkou.

 

Pretekári Behu na Veľkú Raču majú zabezpečené občerstvenie v cieli a následne aj pri štarte pretekov.

Detský beh – štartovné zdarma

Meranie času a výsledky:
Elektronickú časomieru zabezpečuje firma SunBell s.r.o. – Výsledky budú priebežne zverejňované na stránke VysledkovyServis.sk.

Prihlášky a prezentácia:

Registrácia je možná buď online (najneskôr do 11.9.2022 - 23.55 hod.) alebo priamo pri prezentácii pred pretekmi od 8.00 – 9.30 hod. v Dedovke pri sedačkovej lanovke. Prihláseným sa účastník stáva až po uhradení štartovného. Hneď po uhradení štartovného sa Vaše meno zobrazí v zozname prihlásených a príde Vám email s potvrdením. Odporúčame vám, vytvoriť si na stránke prihlasovania účet. To vám umožní robiť akékoľvek zmeny vo vašej prihláške zadarmo.

Detský beh  - 9.00 hod. - 9.45 hod.

Presun štartovného na inú osobu a zmeny v prihláške:
Zaplatené štartovné sa nevracia.
Pokiaľ si vytvoríte na stránke vysledkovyservis.sk účet, môžete svoje štartovné presunúť na inú osobu, alebo robiť ďalšie zmeny vo svojej prihláške zadarmo.
Pokiaľ si účet vytvárať nechcete, štartovné číslo je možné presunúť na inú osobu za manipulačný poplatok 4€. V prípade, ak chcete prepísať vaše štartové číslo na iného účastníka, môžete tak urobiť na stránke vysledkovyservis.sk. V hlavnom menu vyberte položku 
„Zmena prihlášky“ a uveďte všetky údaje o novom účastníkovi. Zmenu však musí urobiť osoba, ktorá bola pôvodne prihlásená. Štartový balík už preberá nový účastník. Po prevzatí štartového balíka už nie je presun štartovného čísla možný.

Doprava:

individuálna

Organizátori:

Horská záchranná služba -Malá Fatra- Kysuce, Obec Oščadnica, OZ HS KYSUCE, Snowparadise Veľká Rača,

Opatrenia:

Organizovanie podujatia Medzinárodný beh na Veľkú Raču ako aj iných športových a kultúrno-spoločenských podujatí s vyšším počtom účastníkov musí byť v súlade s aktuálnym vyhlásením vlády SR a v súlade s opatreniam na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19.

Aj keď sa tieto opatrenia proti šíreniu COVID-19 postupne uvoľňujú, pandémia stále pretrváva. Z dôvodu aby nedošlo k zbytočnému ohrozeniu Vás ani organizačného tímu Behu na Veľkú Raču, si vyhradzujeme právo na úplné zrušenie behu 2022 s prípadným presunutím štartovného na ročník 2023, právo na zmenu spôsobu poskytovania a výdaja občerstvenia a stravy ako aj právo na obmedzenie alebo zrušenie zázemia – v Dedovke - Oščadnica.

Robíme a naďalej budeme robiť všetko pre to, aby sa 22. ročník Medzinárodného behu na Veľkú Raču uskutočnil s minimálnymi obmedzeniami a mohli ste si ho Vy aj my užiť tak, ako sme zvyknutí.

Beh ako taký určite bude, máme pripravené záložné riešenia pre výdaj balenej vody aj občerstvenia.

V prípade zníženia maximálneho počtu bežcov bude tento výber uskutočnený podľa dátumu registrácie a riadneho uhradenia štartovného. Skoršie zaregistrovaní budú uprednostnení. Konkrétne hygienické opatrenia budú zverejnené priebežne podľa aktuálnej situácie, najneskôr však týždeň pred pretekom.

                        

vlastnosti podujatia

Dátum podujatia 18.09.22
Ukončenie prihlasovania 11.09.2022 23:55
Štartovné 12.00

Prihlasovanie na tieto preteky skončilo.