Beh oslobodenia Kálnice
Memoriál Slavomíra Masára - 
14.4.2024

Beh oslobodenia Kálnice

                        

 

6. ročník BEH OSLOBODENIA 2024 - Memoriál Slavomíra Masára

Mesto Nové Mesto nad Váhom, obce Kálnica a Kočovce vás pozývajú na VI. ročník bežeckých pretekov k pamätníku padlých rumunských vojakov, ktoré sa budú konať dňa:
14.4.2024 (nedeľa) so štartom v Kálnici

  

Minulý rok uplynulo 78 rokov, kedy prví kálnickí pretekári bežali trať z Kálnice do Rakoľúb k pomníku rumunských osloboditeľov a späť. Bežecké preteky boli usporiadané na počesť padlých vojakov pri oslobodení Kálnice a Kočoviec a Nového mesta nad Váhom.
V roku 2017 sme sa rozhodli na počesť padlých vojakov opäť usporiadať Beh oslobodenia. Vtedy sa v Kálnici zúčastnilo pretekov 112 bežcov. Takmer dvadsať bolo Kálničanov, ostatní boli zo susedných obcí ale i vzdialenejších miest. Víťazom sa stal Tomáš Michalec z AŠK FENIX Bratislava s rekordným časom 18:25 min.
Obec Kálnica pri tejto príležitosti privítala aj rumunskú veľvyslankyňu Steletu Ahrir. Spoločne so starostami obcí Kálnica a Kočovce a tiež primátorom Nového Mesta nad Váhom položili veniec a kytice na znak úcty k pamätníku osloboditeľov v Rakoľuboch. 

Prví kálnickí atléti, ktorí bežali Beh oslobodenia 9. mája 1946

Veríme, že VI. ročník Behu oslobodenia 2024 bude rovnako úspešným a príjemným športovým a kultúrnym zážitkom pre všetkých zúčastnených.

 

ROZPIS PRETEKOV

Organizátor: Obec Kálnica

Trať: Kálnica – Rakoľuby – Kálnica 5500 m, 11 000 m a 1500 m

Dátum pretekov: 14. Apríla 2024 (Nedeľa)

Štart: 13.30 hod.

Miesto štartu a cieľa: Kultúrny dom v Kálnici

Povrch: asfalt, rovinatý s miernym prevýšením a zákrutami

Kategórie:

11000 m
Ženy a Ženy 40

Muži a Muži 40

5500 m
Ženy a Ženy 40

Muži a Muži 40
Juniori a Juniorky do 15 rokov

1500 m
Juniori a Juniorky do 15 rokov

Deti od 10 rokov môžu pretekať v sprievode dospelej osoby. Od 15 rokov samostatne.
Pre zaradenie do vekovej kategórie je rozhodujúci vek dosiahnutý v tomto roku bez ohľadu na deň a mesiac narodenia.

Prihlasovanie:
Online prihlasovanie bude ukončené 11.4.2024 o 23:55, alebo v momente naplnenia účastníckeho limitu. Po tomto dátume, ak nebude naplnený účastnícky limit, sa bude dať prihlásiť aj na mieste v deň pretekov. Prihláseným sa účastník stáva až po uhradení štartovného. Hneď po uhradení štartovného sa Vaše meno zobrazí v zozname prihlásených a príde Vám email s potvrdením.

Odporúčame vám, vytvoriť si na stránke prihlasovania účet. To vám umožní robiť akékoľvek zmeny vo vašej prihláške zadarmo.

Presun štartovného na inú osobu a zmeny v prihláške:
Zaplatené štartovné sa nevracia.

Pokiaľ si vytvoríte na stránke vysledkovyservis.sk účet, môžete svoje štartovné na presunúť na inú osobu, alebo robiť ďalšie zmeny vo svojej prihláške zadarmo. (Platí pre podujatia na ktoré ste sa prihlásili po vytvorení svojho účtu a s použitím svojho účtu)
Pokiaľ si účet vytvárať nechcete, štartovné číslo je možné presunúť na inú osobu za manipulačný poplatok 4€. V prípade, ak chcete prepísať vaše štartové číslo na iného účastníka, môžete tak urobiť na stránke vysledkovyservis.sk. V hlavnom menu vyberte položku Zmena prihlášky a uveďte všetky údaje o novom účastníkovi. Zmenu však musí urobiť osoba, ktorá bola pôvodne prihlásená. Štartový balík už preberá nový účastník. Po prevzatí štartového balíka už nie je presun štartovného čísla možný.

Úhrada štartovného:
Štartovné môžete uhradiť dvomi spôsobmi: Kartou, alebo prevodom. Oba vám budú ponúknuté pri vypĺňaní online prihlášky. Ak využijete platbu kartou, Vaše meno sa objaví v zozname prihlásených okamžite. Ak využijete možnosť platby prevodom, príde Vám email s inštrukciami k platbe platobným QR kódom, alebo klasickým bankovým prevodom. Ak email nenájdete, skontrolujte priečinok SPAM/REKLAMA. Vaše meno sa zobrazí v zozname prihlásených  po pripísaní platby na účet. Neuhrádzajte prosím štartovné poštovou poukážkou.

V prípade potreby, kontaktujte ohľadne online prihlasovania VysledkovyServis.sk na adrese: prihlaska@vysledkovyservis.sk

Prezentácia pretekárov a vydávanie štartovných čísiel bude v deň pretekov 14.4.2024 do 12:30 hod. v kultúrnom dome v Kálnici. Poradie na štarte bude v päť členných radoch podľa štartovných čísiel.
Slávnostné vyhlásenie výsledkov o 15h bude v kultúrnom dome spoločne s kultúrnym programom a s občerstvením.
Účasť všetkých pretekárov je na vlastnú zodpovednosť.

Ceny:
Pamätné medaile pre prvých troch pretekárov z každej kategórie. Absolútny víťaz obdrží víťazný pohár a zvláštnu cenu.
Pamätné medaily dostanú všetci pretekári. Vyhodnocovaný bude aj najmladší aj najstarší pretekár.

Tombola: pre všetkých pretekárov

Štartovné: 10€ pre 5500 m a 11000m pri online prihlásení, na mieste 15€,
deti do 15 rokov 2€, na mieste 2€

Štartovné zahŕňa štartovné číslo, občerstvenie, pitný režim, tombolový lístok, časomieru.
Počet štartujúcich je obmedzený na počet 200.

Hlavný rozhodca : Ing. Janka Beňačková

Zdravotnícke zabezpečenie: MUDr. Lenka Benáková

Organizačný výbor:
predseda: Milan Borcovan – starosta obce Kálnica

Info: 
ocu@kalnica.sk

 

vlastnosti podujatia

Dátum podujatia 14.04.2024
Ukončenie prihlasovania 11.04.2024 23:55
Kapacita 200
k dispozícii 200

Prihlasovanie na tieto preteky skončilo.